W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert bożonarodzeniowy w Ambasadzie RP w Pekinie

23.12.2020

18 grudnia 2020 r. w Ambasadzie RP w Pekinie odbył się koncert bożonarodzeniowy, który stanowił okazję dla Polaków przebywających w stolicy Chin i innych miastach regionu do wspólnego śpiewania kolęd i świątecznego spotkania z rodakami.

spotkanie świąteczne

Kilkanaście polskich kolęd i świątecznych piosenek – począwszy od „Wśród nocnej ciszy”, przez „Cichą noc” aż do „Bóg się rodzi”, wspólnie zaśpiewało ponad 150 Polaków zamieszkałych w pekińskim okręgu konsularnym wraz z rodzinami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także emerytowani chińscy poloniści i tłumacze. Po koncercie przewidziano poczęstunek, uwzględniający tradycyjne potrawy bożonarodzeniowe.

Było to drugie, po spotkaniu mikołajkowym dla dzieci z 5 grudnia, wydarzenie świąteczne dla Polaków i ich rodzin, przygotowane w ostatnim czasie przez Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Pekinie. Jego organizacja była dla nas w tym roku szczególnie ważna ze względu na świadomość, że przez wynikające z pandemii utrudnienia w podróżowaniu, w tym roku mieszkający w Chinach Polacy najczęściej nie mieli możliwości bezpośredniego spotkania z rodzinami w kraju.

Zdjęcia (4)