W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert bożonarodzeniowy w Ambasadzie RP w Pekinie

21.12.2021

18 grudnia 2021 r. w Ambasadzie RP w Pekinie odbył się tradycyjny koncert bożonarodzeniowy. Jak co roku, wydarzenie stanowiło okazję dla Polaków ze stolicy Chin i innych miast regionu do wspólnego śpiewania kolęd i świątecznego spotkania z rodakami.

Koncert Bożonarodzeniowy

Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu Pani Izabeli Piotrowskiej przy akompaniamencie Pana Michała Ciesielskiego. Kilkoma utworami koncert uświetnił Pan prof. Robert Kabara, wybitny skrzypek i wykładowca akademicki. W ramach niespodzianki, jedną świąteczną piosenkę zaśpiewała również Pani Ambasadorowa, Izabella Zajączkowska. Po wprowadzeniu w świąteczny nastrój, zgodnie z tradycją uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek, w skład którego wchodziły przede wszystkim dania bożonarodzeniowe.

W koncercie wzięło udział ponad 140 członków polskiej społeczności z pekińskiego okręgu konsularnego wraz z rodzinami. Było to kolejne wydarzenie świąteczne dla obywateli polskich przebywających w Chinach, przygotowane przez Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP przy wsparciu Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie. Wynikające z pandemii trudności w podróżowaniu już drugi rok z rzędu uniemożliwiły wielu uczestnikom wydarzenia spotkanie z rodziną w Polsce. Z tego względu szczególnie znaczenie miało stworzenie atmosfery, dzięki której nasi Rodacy chociaż przez ten jeden wieczór mogli poczuć się jak w domu.

                                                             Wydział Konsularny i Polonii
                                                                 Ambasada RP w Pekinie

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}