W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny 2020 w Hongkongu

06.10.2020

Od 30 lipca do 16 października 2020 r. w Hongkongu odbywa się „Chopin Avenue Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny 2020”.

.

Wstępnie planowany jako wydarzenie w formule tradycyjnej, Konkurs – z uwagi na obecne trudności w podróżowaniu związane z pandemią covid-19 – przyjął formę wydarzenia online. To innowacyjne podejście spotkało się z wyjątkowo pozytywnym oddźwiękiem i przyciągnęło aż 81 uczestników z czterech kontynentów i dwudziestu krajów. Najmłodszy uczestnik Konkursu występujący z repertuarem Fryderyka Chopina ma zaledwie 7 lat!

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny – projekt realizowany przez organizację Chopin Avenue przy współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Hongkongu – ma na celu umożliwienie młodym artystom z całego świata zaprezentowania się na scenie międzynarodowej. Celami dodatkowymi wydarzenia jest również promocja twórczości Fryderyka Chopina oraz zachęcenie młodych muzyków z całego świata do współpracy nad projektami wybiegającymi swoimi ramach czasowymi poza Konkurs – wydarzenie to ma bowiem służyć również jako inspiracja do nawiązywania przez uczestników przyjaźni międzynarodowych, tak istotnych we współczesnym świecie. W roku 2020 – z uwagi na utrudnienia w zakresie podróży międzynarodowych – konkurs wyjątkowo przyjął formułę przeglądu filmów wideo z nagranymi przez uczestników wykonaniami utworów na pianino i fortepian. Wykonania przesłane na Konkurs są oceniane przez międzynarodowe Jury Konkursu, które w poszczególnych kategoriach wiekowych przyzna nagrody – dyplomy Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. W skład Jury tegorocznego Konkursu wchodzą wybitni artyści i pedagodzy ze świata muzyki klasycznej: Bronisława Kawalla (PL), Young Sook Kim (KR), Yoon Jung Park (KR), dr Hyun Kyung Lee (KR), Agnieszka Hejduk-Domańska (PL), José Ramos Santana (USA), Phillip Kawin (USA), oraz – jako sędzia honorowy – Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Hongkongu dr Aleksander Dańda.

Chopin Avenue to organizacja, dzięki której młodzi artyści mają szansę doskonalić swoje umiejętności, zaprezentować się przed szeroką publicznością i współpracować w zakresie muzyki i sztuki. Pomimo młodego wieku, Chopin Avenue dynamicznie się rozrasta, zaskakując nowymi inicjatywami. Promując muzykę Chopina, kulturę Polski oraz kultywując różnorodność i integrację w ujęciu społeczno-artystycznym, projekty Chopin Avenue zyskują coraz większe uznanie i sympatię ze strony partnerów i uczestników. Więcej na temat organizacji i wydarzenia „Chopin Avenue Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny 2020” można przeczytać na stronie: https://chopinavenue.com/2020-competition/