W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs Recytatorski "Słowem-Polska" pod patronatem Pierwszej Damy RP

05.03.2021

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej organizuje konkurs recytatorski „SŁOWEM-POLSKA” pod patronatem Pierwszej Damy RP.

..

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół polskich za granicą w wieku od 7 do 19 lat. Konkurs polega na wyrecytowaniu trzech różnych wierszy i nagraniu ich w formie wideo. Na każdym etapie konkursu uczniowie zaprezentują inny utwór poetycki. Pierwszy etap Konkursu organizuje szkoła, podczas którego uczniowie prezentują swój pierwszy wiersz. Drugi wiersz prezentowany będzie na etapie kontynentalnym, trzeci zaś w przypadku dostania się do ścisłego finału. Recytacje uczniów nie mogą trwać dłużej niż dwie minuty. Celem Konkursu jest zainteresowanie uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą literaturą polską, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz promowanie talentów recytatorskich. 

Pierwszy etap konkursu, po eliminacjach na poziomie szkolnym, zakończy się w terminie do 31 marca 2021 r. wraz z przesłaniem nagrania wideo zwycięskich recytacji przez szkoły polonijne. 

Wszelkie informacje dostępne są na stronie: https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurs-recytatorski-slowem-polska/ oraz w regulaminie Konkursu.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Materiały

Regulamin Konkursu Recytatorskiego
Regulamin​_Konkursu​_Recytatorskiego.pdf 0.75MB