W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Rau z wizytą w Chinach

31.05.2021

Minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau i minister spraw zagranicznych Chin Wang Yi przeprowadzili konsultacje dwustronne w sprawach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

2

Omówiono m.in. agendę stosunków polsko-chińskich, przyszłość Inicjatywy „17 + 1”, perspektywy współpracy UE-Chiny. Ministrowie wymienili opinie w kwestiach o strategicznym znaczeniu dla obu państw, w tym na temat źródeł napięć w sprawach globalnych, a także obszarów możliwego współdziałania.

Ministrowie potwierdzili, że trzecie posiedzenie Międzyrządowego Komitetu Chiny-Polska odbędzie się w drugiej połowie 2021 roku.

Minister Rau przedstawił polską ocenę inicjatywy „17 + 1”. Ministrowie zgodzili się, że ten format, po niezbędnych dostosowaniach, powinien być ważnym filarem współpracy między Europą a Chinami.

Minister Rau zadeklarował, że Polska, jako jeden z beneficjentów rozwoju ładu światowego po 1989 roku, będzie nadal współpracować z sojusznikami i partnerami w tworzeniu i utrzymywaniu warunków dla pokojowej współpracy międzynarodowej.

                                                                          Ministerstwo Spraw Zagranicznych
                                                                                  Biuro Rzecznika Prasowego
 
fot. Gabriel Piętka / MSZ

Zdjęcia (8)