W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór wniosków na projekty polonijne w 2022 r.

23.11.2021

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Pekinie zaprasza do składania wniosków na realizację przedsięwzięć polonijnych skierowanych do Polonii i planowanych w 2022 roku. Wnioski lub sugestie mogą zostać przekazane w nieprzekraczalnym terminie do 5 grudnia 2021 r.

.

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Pekinie uprzejmie informuje, że do dnia 5 grudnia 2021 r. przyjmuje wnioski o współpracę przy realizacji przedsięwzięć polonijnych z udziałem środków finansowych konsulatu odbywających się w 2022 r. na terenie pekińskiego okręgu konsularnego. Zapraszamy do współpracy przy organizacji wydarzeń lub podzielenia się sugestiami dotyczącymi wydarzeń polonijnych na rok 2022. W sprawie szczegółów prosimy o indywidualny kontakt na adres pekin.amb.wk@msz.gov.pl.

Czego mogą dotyczyć projekty polonijne?

Szkolnictwa polskiego za granicą. Projekty, których budżet przeznaczony jest na organizację zajęć języka polskiego i w języku polskim dla Polonii i Polaków za granicą. Projekty mogą dotyczyć również konferencji oświatowych, warsztatów edukacyjnych dla nauczycieli, a także zajęć dodatkowych, imprez i konkursów szkolnych dla dzieci i młodzieży.

Pozostałej działalności. Są to projekty, które dotyczą organizacji przedsięwzięć kulturalnych mających na celu podtrzymywanie polskiej kultury i tradycji za granicą oraz aktywizację środowisk polskich, w tym m.in. organizację konferencji, seminariów, pokazów filmów polskich, obchodów ważnych rocznic historycznych, uroczystości i spotkań, wieczorów autorskich polskich artystów, koncertów, wystaw, przedstawień oraz warsztatów teatralnych, dni kultury polskiej, spotkań z przedstawicielami z dziedziny polskiej kultury, nauki, gospodarki i polityki. Przeznacza się je również na działalność zespołów muzycznych i sportowych, wydawnictwa i publikacje upamiętniające historię Polaków za granicą, funkcjonowanie mediów, zakładanie polonijnych stron internetowych oraz bibliotek polonijnych.

W przypadku innego rodzaju projektów, pytań lub wątpliwości prosimy o indywidualny kontakt na adres e-mail: pekin.amb.wk@msz.gov.pl

Prosimy jednocześnie o wzięcie pod uwagę ograniczeń budżetowych, a przede wszystkim – realiów epidemicznych, które nie pozwalają nam obecnie na realizację przedsięwzięć wymagających przyjazdu gości z Polski, a w dodatku ograniczają również podróże wewnątrz Chin.

Osoby chętne do zaangażowania się osobiście w działania chcielibyśmy zaprosić do dalszej rozmowy w celu omówienia kolejnych kroków. Państwa odpowiedzi będą dla nas bardzo cenne.

{"register":{"columns":[]}}