W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Narodowe Czytanie w Ambasadzie RP w Pekinie

08.10.2021

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie organizowane w ramach akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku zachęcamy do wspólnego odczytania fragmentów „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

.

Ochotnikom oferujemy możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich w miłej atmosferze, a wszystkim uczestnikom – okazję do odświeżenia znajomości jednego z najlepszych polskich dramatów i zapoznania z nim młodszych członków rodziny. 

Wydarzenie odbędzie się 23 października 2021 roku (sobota), w godzinach 15.00 18.00, w Ambasadzie RP w Pekinie.

Prosimy o potwierdzenie udziału w wydarzeniu do dnia 21 października 2021 r. (do końca dnia) na adres e-mail: pekin.amb.wk@msz.gov.pl. Prosimy także o informację do 18 października 2021 r., czy chcieliby Państwo wziąć udział w odczycie „Moralności pani Dulskiej”. 

„Moralność pani Dulskiej” jest lekturą dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W poprzednich edycjach wspólnie odczytywano m.in. „Pana Tadeusza”, „Lalkę”, „Wesele” i „Przedwiośnie”. Lekturą Narodowego Czytania 2020 była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Szczegółowe informacje na temat projektu Narodowe Czytanie znaleźć można na stronie Prezydent.pl.

 

                                                                   Wydział Konsularny i Polonii
                                                    Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie

{"register":{"columns":[]}}