W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska na targach 2021 China International Consumer Products Expo w Haikou

07.05.2021

W dniach 7-10 maja 2021 r. w Hajkou miała miejsce pierwsza edycja targów produktów konsumpcyjnych 2021 China International Consumer Products Expo, na których stoisko zorganizował Konsulat Generalny RP w Kantonie.

Haikou3

Wydarzenie odbyło się w nowym centrum wystawienniczym Hainan International Convention and Exhibition Center i zgromadziło ok. 1,5 tys. wystawców z 70 krajów i regionów oraz ponad 240 tys. odwiedzających. Stoiska narodowe, obok Polski zorganizowały także Niemcy, Irlandia, Grecja, Korea Południowa, Wielka Brytania, Czechy i Indonezja.

W ramach stoiska konsulatu w targach uczestniczyli również przedstawiciele firm oferujących polskie produkty spożywcze m.in. nabiał i piwo.
Własne stoiska posiadali ponadto dystrybutorzy polskiej biżuterii z bursztynem.

Przedstawiciele konsulatu rozdawali zwiedzającym rozmaite gadżety i materiały promocyjne dotyczące polskiego biznesu i turystyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kody QR odnoszące do stron Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Szanghaju, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Pekinie i raportu dotyczącego polskiego przemysłu gier komputerowych opublikowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Udział w targach Konsulatu Generalnego RP w Kantonie oraz firm korzystających z polskiego stoiska był możliwy dzięki środkom Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przyznanych
na podstawie zapisów Porozumienia z dnia 9 grudnia 2020 r. w sprawie współpracy polskich placówek zagranicznych przy realizacji zadań ministra właściwego do spraw gospodarki
w obszarze promocji polskiej gospodarki za granicą.

Więcej informacji dotyczących targów 2021 China International Consumer Products Expo można znaleźć na stronie: https://www.hainanexpo.org.cn.

Zdjęcia (3)