W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska na targach spożywczych Anufood China 2021 w Shenzhen

23.04.2021

W dniach 21-23 kwietnia 2021 r. w Shenzhen miała miejsce kolejna edycja targów przemysłu spożywczego Anufood China 2021. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w centrum wystawienniczym Shenzhen World Exhibition & Convention Center.

Anufood1

W obsługę stoiska narodowego zorganizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), a także w przygotowania do udziału Polski w targach był zaangażowany Konsulat Generalny RP w Kantonie. Ze względu na utrzymywanie restrykcyjnych ograniczeń w osobowym ruchu międzynarodowym związanych z zagrożeniem epidemicznym, polskie firmy uczestniczyły w targach w trybie zdalnym, cześć przesłała dodatkowo materiały informacyjne lub próbki produktów. Własne stoisko posiadała m.in. Polska Izba Mleka. Polskie produkty były ponadto promowane podczas transmisji na żywo w aplikacji mobilnej TikTok.

Targi zgromadziły ok. 460 wystawców z ponad 30 państw i regionów, odwiedziło je prawie 20 tys. osób. Stoiska narodowe, obok Polski, zorganizowały także Niemcy, Irlandia, Grecja, Korea Południowa, Wielka Brytania, Czechy, Urugwaj i Indonezja. Udział w targach umożliwił podkreślenie roli Polski jako kraju o atrakcyjnej ofercie eksportowej przemysłu spożywczego oraz nawiązanie kontaktów z firmami potencjalnie zainteresowanymi współpracą handlową i inwestycyjną.

Zdjęcia (3)