W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polsko-litewski piknik upamiętniający 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

24.05.2021

22 maja 2021 r. w Ambasadzie RP w Pekinie Polacy i Litwini wspólnie obchodzili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów.

Polsko-litewski piknik - 4

W związku z przypadającą w tym roku 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów, ambasady Polski i Litwy w Pekinie, wraz z Instytutem Polskim w Pekinie i Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej zorganizowały piknik rodzinny, podczas którego Polacy i Litwini mieszkający w Chinach wspólnie obchodzili tę rocznicę. W wydarzeniu udział wzięli także studenci polonistyk z trzech chińskich uczelni.
 
Gości przywitali ambasadorzy Polski Wojciech Zajączkowski oraz Litwy Diana Mickevičienė, która przy tej okazji odczytała fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w języku litewskim.
 
Dla uczestników organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, które w przystępny sposób przybliżyły historię tego pamiętnego w dziejach obu narodów wydarzenia, między innymi wystawę poświęconą Konstytucji 3 Maja. Wydarzeniu towarzyszył występ zespołu „Michał Ciesielski Trio”, który zagrał utwory polskich i litewskich kompozytorów w jazzowych aranżacjach. Wśród uczestników rozlosowano upominki, puzzle z obrazem Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja”, notatniki upamiętniające Fryderyka Chopina oraz inne materiały promocyjne dotyczące Polski.

Zdjęcia (4)