W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Programy stypendialne Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

13.04.2021

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uruchomiła programy stypendialne skierowane do Polonii (Anders NAWA - Program im. Gen. Andersa) i naukowców (Ulam NAWA - Program im. Stanisława Ulama), a także konkurs promujący polskie szkolnictwo wyższe „Digital Ambassadors”.

.

Program Anders NAWA - Program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa

Oferta stypendialna skierowana jest do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim. W tym roku rozszerzony został katalog osób uprawnionych do złożenia wniosku o udział w programie. Wszystkie informację znajdują się w linku poniżej.

Program Ulam NAWA (Program im. Stanisława Ulama) – mobilność naukowców

NAWA ogłosiła nabór wniosków w programie wspierającym międzynarodową mobilność akademicką: Ulam NAWA (Program im. Stanisława Ulama). Program pozwala na przyjazdy do Polski zarówno uznanych, jak i obiecujących zagranicznych naukowców, posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, którzy wzmocnią potencjał naukowy polskich uczelni i włączą się w prowadzone w nich aktywności naukowe, przede wszystkim projekty badawcze i dydaktykę.

Więcej informacji znajduje się w linku poniżej.

Konkurs na Digital Ambasadorów NAWA

Rozpoczęła się druga edycja konkursu Digital Ambasadora NAWA. Po wielkim sukcesie pierwszego roku współpracy z ambasadorami NAWA z edycji 2019, NAWA uruchamia drugą edycję konkursu. Konkurs jest skierowany do zagranicznych studentów i absolwentów polskich uczelni. Poszukiwane są osoby, które studiują lub studiowały na polskich uczelniach, i które chciałyby podjąć się promocji Polski ukazując własne wyjątkowe doświadczenia w kontaktach z Polakami, polską kulturą i językiem polskim. Więcej informacji odnośnie konkursu znajduje się w linku poniżej.

Materiały

Program Anders NAWA - Program stypendialny dla Polonii im. Gen. Wł. Andersa
Program Ulam NAWA (Program im. Stanisława Ulama) – mobilność naukowców
Konkurs na Digital Ambasadorów NAWA