W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rodzinny Piknik Polonijny połączony z Narodowym Czytaniem „Balladyny” Juliusza Słowackiego

09.09.2020

Ambasada RP zaprasza serdecznie na Rodzinny Piknik Polonijny połączony z Narodowym Czytaniem „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

..

Piknik odbędzie się dnia 26 września 2020 roku (sobota), w godzinach 15.00 - 19.00 w Ambasadzie RP w Pekinie.

 

Plan pikniku:

Godzina 15.00 – Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego

Godzina 16.30 – piknik.

Serdecznie zapraszamy do ogrodu Ambasady - prosimy o przyniesienie ze sobą koszyków piknikowych z prowiantem, kocy/mat oraz dobrego humoru.

Ambasada zapewnia napoje oraz miejsce do rozłożenia przyniesionego ze sobą koca.  Dla najmłodszych uczestników zorganizowane zostanie kino pod chmurką.

Prosimy o potwierdzenie udziału w pikniku do dnia 23 września 2020 r. na adres e-mail: pekin.amb.wk@msz.gov.pl

Prosimy także o informację do 18 września 2020 r. , czy chcą Państwo uczestniczyć w Narodowym Czytaniu „Balladyny”  – dla każdej chętnej osoby przewidziany będzie do przeczytania krótki fragment tekstu.

 

Narodowe Czytanie to społeczna kampania promująca czytelnictwo. Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry, następnie Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie od lektury Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Szczegółowe informacje na temat projektu Narodowe Czytanie znaleźć można na stronie: www.prezydent.pl.