W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kobiecość oczyma współczesnych artystów – Dzień Niepodległości w galerii sztuki nowoczesnej w Hongkongu

15.11.2021

Listopad to szczególny miesiąc dla Polaków. Na całym świecie 11 listopada pamiętany jest jako Dzień Zawieszenia Broni, dzień w którym zakończyła się I Wojna Światowa. Ta sama data jest pamiętana w Polsce jako data ponownego pojawienia się Polski na mapie Europy po 123 latach rozbiorów. Właśnie ten dzień świętowaliśmy w tym roku w Hongkongu w Galerii HZ.

3

11 listopada pracownicy Konsulatu Generalnego RP w Hongkongu spotkali się z zaproszonymi gośćmi w Galerii HZ aby świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości, wznosząc toast za pomyślność Rzeczypospolitej. Jednocześnie była to doskonała okazja aby móc podziwiać wizje współczesnej kobiecości prezentowane m.in. przez polskie artystki – Ewę Budkę i Ewelinę Skowrońską. Wraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w galerii odbyło się bowiem uroczyste otwarcie wystawy sztuki współczesnej pt. „Skin in the Game” – której istotną częścią są prace dwóch Polek.

Prezentowane prace inspirowane są ludzką naturą, emocjami, doznaniami czerpanymi z życia. Wystawa „Skin in the Game” w metaforyczny sposób przedstawia złożoność kobiecości we współczesnym świecie. Artystki i artyści zastosowali różne środki wyrazu i różne style, aby dociekać roli kobiet we współczesnym międzykulturowym społeczeństwie.

Uczestnicy spotkania okolicznościowego, oraz odwiedzający wystawę w terminie późniejszym, mają możliwość zgłębienia idei kobiecego piękna w rozumieniu zarówno zewnętrznym jak i wewnętrznym. Wystawa pozwala doświadczyć tego, jak kobiety są pokazywane w mediach społecznościowych i reklamie, w życiu codziennym i wreszcie – co kobiety muszą obecnie poświęcić, aby być uważane za „piękne”.

Podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia – wystawy „Skin in the Game” – kierujemy pod adresem p. Natalii Mota z Arta App i p. Fiony Ho, właścicielki Galerii HZ.

Wystawę można oglądać od 11 listopada do 16 grudnia 2021 roku

Gallery HZ, 222 Hollywood Road, Hong Kong

www.galleryhz.com

 

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}