W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie o tajfunie zbliżającym się do wybrzeży prowincji Guangdong i R.A. Guangxi-Zhuang

12.06.2020

Chińska Administracja Meteorologiczna ostrzega o zbliżającym się do wybrzeży prowincji Guangdong i Regionu Administracyjnego Guangxi-Zhuang tajfunie

.

Tropikalne zakłócenia u wybrzeży wschodnich Filipin przerodziły się w wczorajszą noc (11 czerwca) w depresję tropikalną. 12 czerwca o godzinie 05.00 maksymalna siła wiatru wynosiła 7 stopni (15 m/s) w pobliżu centrum, a najniższe ciśnienie w środku wyniosło 1002 hPa.

Oczekuje się, że centrum niskiego ciśnienia będzie poruszać się na północny zachód z prędkością około 15 kilometrów na godzinę. Centrum znajdzie się nad Morzem Południowochińskim około południa. Intensywność będzie stopniowo rosła i w ciągu 24 godzin rozwinie się w tajfun 2 stopnia lądując u wybrzeża Guangdong (23–28 m/s - poziom sztormu tropikalnego), który następnie będzie słabł.

W dniach 14-15 czerwca br. większość części Guangdong, wschodniej części Guangxi dotknięte zostaną dotknięte ulewnymi deszczami i lokalne ulewne deszcze (100-250mm).