W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska na Międzynarodowych Targach Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI Wieku w Kantonie

24.09.2020

W dniach 24-26 września 2020 r. w Kantonie miała miejsce kolejna edycja targów 21st Century Maritime Silk Road International Expo (MSRE 2020)

Polski pawilon narodowy na targach MSRE 2020

Wydarzenie odbyło się w centrum wystawienniczym China Import and Export Fair Complex i zgromadziło wystawców z ponad 50 krajów zaangażowanych w Inicjatywę Pasa i Szlaku, w tym m.in. z Polski, Włoch, Francji, Niemiec, Rosji, Japonii, Australii, Tajlandii, Turcji.

Konsulat Generalny RP w Kantonie był inicjatorem uczestnictwa Polski w MSRE 2020, a także brał czynny udział w organizacji i obsłudze polskiego pawilonu.

Polski pawilon składał się z następujących modułów:

a)  stoisko informacyjno-promocyjne, na którym dystrybuowane były materiały informacyjne i promocyjne dotyczące polskiej gospodarki, turystyki, kultury, a także zbierane były kontakty od firm potencjalnie zainteresowanych współpracą biznesową w podmiotami z Polski;

b)  kącik chopinowski zaaranżowany z okazji przypadającej w tym roku 210. rocznicy narodzin Fryderyka Chopina, w ramach którego na fortepianie dostarczonym przez firmę Steingraeber & Söhne Piano China Ltd. utwory Chopina prezentowała p. Peiyu Huang;

c) fragment wystawy polskiej biżuterii artystycznej z bursztynem pt. Beauty trapped in time wraz z warsztatami z tworzenia biżuterii dla dzieci i dorosłych - przygotowane i prowadzone przez firmę Kunming Saiba Amber Trading Co., Ltd.;

d) wystawa pt. About Polska prezentująca Polskę nie tylko przez pryzmat turystyczny, przyrodniczy, kulturowy, ale również jako kraju rozwijającego różne dziedziny branż kreatywnych i przemysłów wysokich technologii (branża gier komputerowych, zielone technologie, technologie kosmiczne, architektura).

Informacje dotyczące 21st Century Maritime Silk Road International Expo można znaleźć na stronie: http://msr-expo.com.

Zdjęcia (3)