W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Webinarium banku AIIB dla polskich przedsiębiorstw w zakresie współpracy z bankiem

22.03.2021

16 marca 2021 r. odbyło się zorganizowane przy współudziale Ambasady RP w Pekinie webinarium banku AIIB dla polskich przedsiębiorstw w zakresie współpracy z bankiem

AIIB_webinarium_2

W dniu 16 marca br. odbyło się, zorganizowane z inicjatywy Ambasady RP w Pekinie, webinarium poświęcone możliwościom współpracy z Azjatyckim Bankiem Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) skierowane do polskich przedsiębiorstw. W realizację przedsięwzięcia, oprócz Ambasady RP w Pekinie, zaangażowane były także Departament Współpracy Ekonomicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Rozwoju Przedsiębiorczości i Technologii, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. W wydarzeniu uczestniczyły 32 firmy. Podczas spotkania głos zabrali ambasador Wojciech Zajączkowski, dyrektor w AIIB (przedstawiciel Ministerstwa Finansów) Jacek Dominik oraz wiceprezes AIIB Danny Alexander. Przedstawiciele AIIB omówili zagadnienia związane z możliwościami współpracy z bankiem, w tym w obszarze zamówień publicznych, zasadami realizacji projektów oraz branż i sektorów aktualnie wspieranych przez bank. W trakcie dyskusji pojawiło się wiele pytań, dotyczących głównie szczegółów rozpatrywania ofert w projektach finansowanych przez AIIB. 

Zdjęcia (1)