W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta ambasadora w Hangzhou i Szanghaju

29.09.2021

W dniach 14-17 września 2021 r. ambasador Wojciech Zajączkowski odwiedził Hangzhou i Szanghaj.

foto

W dniach 14-17 września 2021 r. ambasador Wojciech Zajączkowski odwiedził Hangzhou i Szanghaj. W Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang ambasador rozmawiał z wicegubernatorem Zhu Congjiu o relacjach gospodarczych, współpracy regionalnej, naukowej i kulturalnej. Zhejiang, jedna z najzamożniejszych chińskich prowincji, jest siedzibą wielu prężnie rozwijających się firm stąd program wizyty obejmował również spotkania z przedstawicielami sektora prywatnego. W siedzibie firmy Alibaba ambasador rozmawiał z przedstawicielami spółki na temat możliwości rozwoju działalności w Polsce. Współpracy handlowej i inwestycyjnej z Polską poświęcone było z kolei spotkanie z przedsiębiorcami i inwestorami zorganizowane w siedzibie miejscowego oddziału Chińskiej Rady Promocji Handlu Zagranicznego (CCPIT).

Wizyta w Hangzhou stanowiła przy tym okazję do udziału w IV Chińskiej Konferencji Jakości (4th China Quality Conference) – wydarzeniu promującym wyznaczanie standardów jakości w światowej gospodarce. Ponadto, w trakcie spotkania z władzami Uniwersytetu Zhejiang rozmawiano na temat współpracy naukowej, zwłaszcza w dziedzinie nauk medycznych. Z Hangzhou ambasador udał się do Szanghaju, gdzie odwiedził m.in. Szanghajską Akademię Nauk Społecznych oraz Szanghajski Instytut Studiów Międzynarodowych.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}