W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rejestracja w przypadku przeprowadzania II tury w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r.

28.06.2020

..

Jeżeli żaden z kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów 14 dni po terminie pierwszego głosowania przeprowadza się ponowne głosowanie. Zatem ewentualne ponowne głosowanie miałoby się odbyć w niedzielę 12 lipca 2020 r. w godz. 7.00-21.00. 

 

Osoby wpisane do spisu wyborców w obwodzie głosowania utworzonym za granicą będą ujęte w tym spisie wyborców również w przypadku przeprowadzania ponownego głosowania (tzw. II tury wyborów), również w zakresie sposobu głosowania (w lokalu wyborczym lub korespondencyjnie). Wzięcie udziału w głosowaniu w innym obwodzie,
w tym również w miejscu stałego zamieszkania nie będzie możliwe. Aby wziąć udział w głosowaniu w innym obwodzie głosowania lub zagłosować w lokalu wyborczym, jeżeli
w pierwszym terminie głos został oddany korespondencyjnie, należy zwrócić się  do konsula o wydanie zaświadczenia o  prawie do głosowania w dniu ponownego głosowania. Zaświadczenia o prawie do głosowania na II turę można uzyskać od 29 czerwca.

W przypadku przeprowadzania ponownego głosowania wyborca, który nie dokonał zgłoszenia do dnia 25 czerwca 2020 r., może złożyć nowy wniosek o dopisanie do spisu wyborców przez system eWybory (www.ewybory.msz.gov.pl).

Rejestracja zostanie uruchomiona 29 czerwca br. 00.00 (czas lokalny).

WAŻNE!

Zgłoszenie zamiaru korespondencyjnego będzie możliwe przez 24h do 29 czerwca br. 23.59 (czas lokalny).

W przypadku głosowania osobistego zakończenie rejestracji nastąpi 9 lipca br. o 23.59 (czas lokalny).