W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia świąteczne Ministra Szynkowskiego vel Sęka dla Polonii i Polaków za granicą

22.12.2021

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk złożył Polonii i Polakom za granicą życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku.

Życzenia świąteczne Ministra Szynkowskiego vel Sęka dla Polonii i Polaków za granicą

Droga Polonio!

Drodzy Polacy z bliskich i odległych stron świata!

Szanowni Państwo!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku chciałbym wszystkim Państwu, Państwa Bliskim i Przyjaciołom, przekazać płynące z głębi serca życzenia spokoju i radości, otuchy i zdrowia, które jak pokazały nam niełatwe czasy pandemii koronawirusa jest nie do przecenienia. Życzę również Państwu pokoju i pogody ducha oraz czasu dla najbliższych. Boże Narodzenie to dla nas Polaków czas szczególny – cieszymy się na spotkania w gronie rodzinnym, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i obdarowujemy naszych bliskich prezentami. W tym świątecznym czasie bądźmy zatem razem, wspierajmy się, a nowonarodzony Jezus niechaj nam wszystkim błogosławi.  

Chciałbym podziękować za działania i inicjatywy, które w ciągu ostatniego roku podejmowali Państwo by pomagać i wspierać się wzajemnie. Jestem przekonany, że dalej potrafimy być solidarni i pomagać innym, nie zapominając o naszych polskich tradycjach i zwyczajach.

Życzę wszystkim Państwu, a szczególnie polskim Duszpasterzom i Siostrom Zakonnym, społeczności Polskich Szkół: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, członkom wszystkich organizacji polonijnych Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

Szymon Szynkowski vel Sęk

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP

Materiały

Życzenia świąteczne Ministra Szynkowskiego vel Sęka dla Polonii i Polaków za granicą
Życzenia​_świąteczne​_Ministra​_Szynkowskiego​_vel​_Sęka​_dla​_Polonii​_i​_Polaków​_za​_granicą.pdf 0.40MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}