W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Posiedzenie Trójstronnego Zespołu Branżowego ds. Pomocy Społecznej

25.04.2025

Katarzyna Nowakowska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wzięła udział w posiedzeniu Trójstronnego Zespołu Branżowego ds. Pomocy Społecznej.

Na zdjęciu stół prezydialny za którym siedzą od lewej strony: Zastępca Dyrektora Departamentu Pomocy Społecznej w MRPiPS – Anna Bielawska-Jutrzenka, Teresa Hernik – Współprzewodnicząca Zespołu ze strony pracodawców, Zbigniew Spendel – Współprzewodniczący Zespołu ze strony związkowej, Dyrektor Departamentu Pomocy Społecznej w MRPiPS - Beata Karlińska. W tle siedzących baner z napisem Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog a powyżej godło Polski.

Spoptkanie odbyło się 25 kwietnia 2025 r.  w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. Tematyka spotkania dotyczyła funkcjonowania i sytuacji kadrowej Centrów Usług Społecznych oraz zmianom w ustawie o pomocy społecznej. W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Finansów.

Zastępca Dyrektora Departamentu Pomocy Społecznej w MRPiPS – Anna Bielawska-Jutrzenka przedstawiła informacje z prac grupy roboczej ds. rozwoju usług społecznych oraz CUS. Poinformowała, że ustawa o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych (CUS) weszła w życie 1 stycznia 2020 r. Obecnie toczą się prace nad propozycjami zmian do tej ustawy.

Następnie Dyrektor Departamentu Pomocy Społecznej w MRPiPS - Beata Karlińska oraz wicedyrektor Anna Bielawska-Jutrzenka przedstawiły propozycje zmian do ustawy o pomocy społecznej. 

Partnerzy społeczni w trakcie prezentowania propozycji zmian do ustawy o pomocy społecznej  bezpośrednio zdawali szczegółowe pytania do przedstawicieli MRPiPS.  

Strona społeczna zaproponowała kolejne spotkanie w maju br.

{"register":{"columns":[]}}