Powrót

Posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników

09.06.2026

9 czerwca 2026 r. odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. W posiedzeniu wzięli udział: Pan Marian Zmarzły, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii; Pan Grzegorz Wrona, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych; Pan Marek Wójcik, Wojewoda Śląski; Pan Krzysztof Gadowski, Poseł na Sejm RP oraz przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Na zdjęciu widnieje stół prezydialny za którym siedzą: Pan Marian Zmarzły, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii oraz Pan Janusz Olszowski, Współprzewodniczący Zespołu ze strony pracodawców

Podczas posiedzenia omówiono bieżącą sytuację w sektorze górnictwa węgla kamiennego. Przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu omówił dane dot.: produkcji oraz sprzedaży węgla; średniej ceny zbytu węgla, ceny zbytu węgla do energetyki zawodowej i przemysłowej; przychodów ze sprzedaży węgla i kosztów sprzedanego węgla; należności, zobowiązań krótko- i długoterminowych; wyniku finansowego netto na koniec kwietnia br.; stanu zatrudnienia; poziomu wynagrodzeń; wydajności ogólnej; importu i eksportu węgla; średniej ceny węgla importowanego oraz ceny referencyjnej węgla.

Następnie omówiono sytuację w poszczególnych spółkach górniczych.

{"register":{"columns":[]}}