W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiana obostrzeń związanych z epidemią w Egipcie (aktualizacja 13.09.2020 r.)

27.07.2020

koronawirus informacje

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w Egipcie utrzymany pozostaje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych i środkach transportu.

Rząd egipski ogłosił wznowienie ruchu lotniczego i otwarcie lotnisk od 1 lipca 2020 r.

Turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 31 października 2020 r. Przemieszczanie się między gubernatorstwami dozwolone jest dla Egipcjan oraz rezydentów, cudzoziemcy przebywający w Egipcie na podstawie wizy turystycznej przy przekraczaniu granic gubernatorstw Morze Czerwone, Synaj Południowy i Marsa Matrouh zobowiązani są do przedstawiania negatywnych wyników testów PCR na koronawirusa, wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Co do zasady zorganizowany ruch turystyczny pozostaje ograniczony do trzech gubernatorstw: Morza Czerwonego, Synaju Południowego i Marsa Matrouh.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną informacją dostępną na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt