W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w obostrzeniach dotyczących COVID-19

11.05.2021

komunikat

Władze Egipskie ogłosiły, że od 6 maja do 21 maja 2021 r. zakazane będzie organizowanie wszelkich festiwali, imprez okolicznościowych oraz zgromadzeń o charakterze artystycznym. Rząd ogłosił, że w okresie przypadającym na Święto Eid Al-Fitr (12-16 maja 2021 r.) zamknięte pozostaną wszystkie publiczne parki i plaże. Do 21 maja 2021 r. wszelkie sklepy, centra handlowe, kawiarnie, restauracje i kina będą funkcjonowały w ograniczonym zakresie czasowym do godz. 21.

Przemieszczanie się między gubernatorstwami dozwolone jest dla Egipcjan oraz rezydentów, cudzoziemcy przebywający w Egipcie na podstawie wizy turystycznej przy przekraczaniu granic gubernatorstw Morze Czerwone, Synaj Południowy i Marsa Matrouh zobowiązani są do przedstawiania negatywnych wyników testów PCR na koronawirusa, wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Co do zasady zorganizowany ruch turystyczny pozostaje ograniczony do trzech gubernatorstw: Morza Czerwonego, Synaju Południowego i Marsa Matrouh”.

W okresie od 12 do 16 maja 2021 r., w dni ustawowo wolne od pracy w ramach święta Eid al-Fitr, obowiązuje zakaz wykonywania zbiorowych usług przewozu grup wycieczkowych między gubernatorstwami.

Od 6 maja 2021 r. wprowadzono wymóg poddawania się bezpłatnym testom typu ID NOW COVID-19 wobec wybranych grup pasażerów po przylocie do Egiptu. Wymóg dotyczy pasażerów przylatujących z państw, w których miały pojawić się mutacje wirusa SARS-CoV-2, tj. według władz egipskich z krajów Ameryki Południowej i z Indii. Testy będą wykonywane na terenie lotnisk egipskich.

Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/egipt