W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fotomontaż kart wyborczych

08.07.2020

Uwaga na fałszywe informacje dotyczące wyborów za granicą.

Fake news

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że publikowane w sieci i w mediach społecznościowych fałszywe zdjęcia kart do głosowania, na których znajdują się dane wyłącznie jednego z kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta RP, są fotomontażem, którego celem jest wprowadzenie wyborców w błąd oraz próbą podważenia rzetelności procesu wyborczego, w który za granicą zaangażowane są m.in. setki członków obwodowych komisji wyborczych, w tym reprezentanci komitetów wyborczych. Apelujemy o nierozpowszechnianie tego typu materiałów dezinformacyjnych, które w zamyśle ich twórców mają obniżać poziom zaufania społecznego.

Wiarygodne informacje na temat procedur wyborczych za granicą publikowane są na stronach internetowych i serwisach społecznościowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz polskich placówek konsularnych.