W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja z okazji 30. rocznicy powstania Trójkąta Weimarskiego

28.06.2021

Ambasador Tomasz Młynarski wziął udział w konferencji poświęconej 30. rocznicy powołania Trójkąta Weimarskiego, zorganizowanej w Senacie Republiki Francuskiej.

3

W konferencji uczestniczyli również członkowie polsko-francuskiej grupy przyjaźni Senatu RP oraz niemiecko-francuskiej grupy przyjaźni Bundesratu.

W swoim przemówieniu ambasador Tomasz Młynarski zwrócił uwagę na rolę Trójkąta Weimarskiego w procesie integracji europejskiej, jak i jego niekwestionowany potencjał w obliczu rosnących wyzwań stojących przed Europą. 

Wskazał na szczególną rolę, jaką może odegrać Polska w ranach Trójkąta Weimarskiego ze względu na swe położenie geograficzne (na granicy UE i NATO) i unikatowe doświadczenie historyczne.

Przypomniał konkretne przykłady współpracy podjętej między trzema państwami w ostatnich latach, takich jak projekt „European battery innovation”. Podkreślił także atrakcyjność formatu TW dla większej grupy krajów europejskich.

Zdjęcia (1)