W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obchody Święta Polonii, Dnia Flagi oraz Święta Narodowego 3 Maja w Paryżu

04.05.2021

Ambasador Tomasz Młynarski wziął udział w uroczystościach z okazji Święta Polonii i Polaków za Granicą, Dnia Flagi oraz 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r.

Obchody_majowe

Z okazji Święta Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi dnia 2 maja w polskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu, została odprawiona uroczysta msza święta w intencji Polonii i Ojczyzny. Mszę celebrował ksiądz Bogdan Brzyś, rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Ambasadorowi towarzyszył Konsul RP w Paryżu Andrzej Szydło. We mszy udział wzięli również przedstawiciele środowisk polonijnych i kombatanckich.

Tego samego dnia, w podparyskim mieście Issy-les-Moulineaux odbyła się uroczystość z okazji Dnia Flagi zorganizowana przez Attachat Obrony przy Ambasadzie RP w Paryżu. W polskim seminarium mieszczącym się na terenie miasta odbyła się msza święta celebrowana przez wicerektora Polskiej Misji Katolickiej we Francji, księdza prałata Krystiana Gawrona. Po mszy attaché obrony wojskowy, morski i lotniczy płk Marek Kurkowicz w asyście płk Marka Chojnackiego i ppłk Marka Dobka oraz ksiądz prałat Krystian Gawron złożyli kwiaty pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki w parku im. Jana Pawła II. W obchodach uczestniczył Zastępca Mera miasta Issy-les-Moulineaux, Arthur Khandjian.

Dnia 3 maja Ambasador złożył wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza pod Łukiem Triumfalnym w Paryżu oraz wziął udział w ceremonii ożywienia płomienia. W uroczystości uczestniczyli również attaché obrony wojskowy, morski i lotniczy płk Marek Kurkowicz oraz członkowie Comité de la Flamme z generałem brygady Paul Moreau na czele.

Zdjęcia (18)