W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozmowy ministra Michała Kurtyki z minister Barbarą Pompili

09.10.2020

Kwestie dotyczące klimatu i transformacji energetycznej były głównym tematem spotkania ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki z minister transformacji ekologicznej Republiki Francuskiej Barbarą Pompili. Wydarzenie odbyło się 9 października 2020 r.

4

Tematami rozmów ministrów były m.in. polsko-francuska współpraca w obszarze polityki energetyczno-klimatycznej, potencjalna współpraca w zakresie  gospodarki wodorowej, czystego transportu (m.in. technologie wodorowe i elektromobilność), efektywności energetycznej oraz polityki miejskiej. Rozmawiano też o polskim podejściu do transformacji energetycznej.

„Dostrzegamy potencjał w rozwoju relacji z Francją w kwestiach ujętych w Programie współpracy w ramach Polsko-Francuskiego Partnerstwa Strategicznego, które podpisali na początku roku ministrowie spraw zagranicznych naszych krajów. Szczególny potencjał do wymiany doświadczeń widzimy w tematach związanych z ciepłownictwem, czystym transportem, efektywnością energetyczną czy polityka miejską” - powiedział minister Kurtyka.

Podczas spotkania minister Michał Kurtyka zaproponował organizację posiedzenia polsko-francuskiej grupy roboczej ds. energii, które miałoby się odbyć jeszcze w tym roku.

Wizyta Ministra Kurtyki w Paryżu była równiez okazją do spotkania z dziennikarzami francuskimi i przedstawienia im polskiego stanowiska w zakresie sprawiedliwej transformacji energetyczno-klimatycznej w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu 

Zdjęcia (5)