W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie ambasadorów krajów Grupy Wyszehradzkiej w Paryżu

09.07.2020

9 lipca br., Ambasador Tomasz Młynarski, w związku z rozpoczynającą się polską prezydencją w Grupie Wyszehradzkiej (V4), spotkał się z ambasadorami Czech, Węgier i Słowacji.

V4

W trakcie spotkania ambasadorowie omówili priorytety polskiej prezydencji na nadchodzący rok oraz dyskutowali na temat wspólnych inicjatyw.

***

1 lipca 2020 r. rozpoczęło się roczne, rotacyjne polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej (V4). Jest to szóste przewodnictwo Polski w V4. Program polskiej prezydencji przyjęła Rada Ministrów w dniu 30 czerwca 2020 roku. Polska prezydencja przebiegać będzie pod hasłem „Powrót na właściwe tory” („Back on track”). Współpraca wyszehradzka skupi się nie tylko na odbudowie po pandemii, ale także na nadaniu impulsu współpracy regionalnej, jej usprawnieniu oraz wspieraniu kontaktów międzyludzkich między społeczeństwami po zniesieniu ograniczeń pandemicznych. Kluczową płaszczyzną zaangażowania V4 pozostaje Unia Europejska. Stąd też V4 pod polskim przewodnictwem koncentrować się będzie w swoich pracach na bieżącej agendzie europejskiej.

Zdjęcia (4)