W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Upamiętnienie polskich żołnierzy walczących w Normandii w 1944 r.

09.06.2020

Obchodząc 76. rocznicę Lądowania w Normandii Ambasador RP i przedstawiciele Ataszatu Obrony oddali hołd polskim żołnierzom, marynarzom i lotnikom, biorącym udział w Bitwie o Normandię.

D-Day

W ramach obchodów 76. rocznicy Lądowania w Normandii 6 czerwca br. Ambasador Tomasz Młynarski wraz z Attaché Obrony płk. Markiem Kurkowiczem złożyli wieniec pod pomnikiem poświęconym polskim marynarzom biorącym udział w osłanianiu operacji znajdującym się w Hermanville-sur-Mer.

 

Ponadto w dniu 9 czerwca przedstawiciele Ataszatu Obrony przy Ambasadzie RP w Paryżu upamiętnili polskich żołnierzy biorących udział w Bitwie o Normandię. Płk Marek Kurkowicz w towarzystwie przedstawicieli władz lokalnych złożył wieniec pod pomnikiem w Hermanville-sur-Mer. Upamiętnieni zostali także polscy lotnicy walczący w czerwcu 1944 r., którym dedykowany jest pomnik w miejscowości Plumetot. Oddano także hołd mjr. Edwardowi Podymie, ostatniemu żyjącemu we Francji weteranowi 1 Dywizji Pancernej gen. S. Maczka, w Gouvix, składając wieniec na jego grobie.

Zdjęcia (9)