W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Laboratoria Przyszłości na międzynarodowej konferencji nowoczesnej i cyfrowej edukacji Bett Asia 2023

06.10.2023

Po sukcesie pierwszego w historii Polskiego Stoiska Narodowego na międzynarodowej konferencji nowoczesnej i cyfrowej edukacji Bett Show w Londynie, Laboratoria Przyszłości odwiedzają kolejną edycję targów - Bett Asia 2023.

Szkoła przyszłości już dziś! Polskie stoisko narodowe. Bett Asia 2023 4-5 października.

Targi Bett Asia zrzeszają tysiące uczestników oraz setki wystawców z każdego kontynentu. Podczas konferencji prezentowane są innowacje edukacyjne i stoiska narodowe  promujące rozwiązania technologiczne w różnych krajach.

Zdając sobie sprawę z rosnącego znaczenia edukacji i innowacji, postanowiliśmy przyjąć zaproszenie i wziąć udział w tej globalnej imprezie, aby dzielić się osiągnięciami i rozwiązaniami, które z powodzeniem funkcjonują w polskich szkołach.

Pierwszego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie naszego narodowego stoiska, w którym wzięli udział Ambasador RP w Tajlandii - Artur Dmochowski, wicedyrektor Centrum GovTech - Antoni Łukasik oraz przedstawiciele zarządu Fundacji EdTech Poland - Mateusz Rybiński i Rafał Lew-Starowicz.

Jestem pod wrażeniem oferty naszych firm z branży - ich innowacyjności i kreatywności, która robi naprawdę duże wrażenie. Nasze programy rządowe oraz oferta firm edukacyjnych, także cyfrowa, jest na poziomie światowym. Mam nadzieję, że również tutaj na rynku azjatyckim polskie firmy edukacyjne znajdą miejsce dla siebie

- mówił podczas otwarcia Ambasador.

Polskie stoisko narodowe, które można było odwiedzić w dniach 4-5 października 2023 r. w Bangkoku, zorganizowane zostało we współpracy Ministerstwa Edukacji i NaukiCentrum GovTech oraz Fundacji EdTech Poland. Naszym głównym celem było zaprezentowanie polskich rozwiązań z branży edtech, promocja polskich startupów i stworzonych przez nich innowacji edukacyjnych oraz wymiana międzynarodowych doświadczeń dotyczących planowania programów rządowych w zakresie cyfryzacji edukacji, m.in. programu Laboratoria Przyszłości.

Polskie stanowisko składało się z kilku stref: strefy Laboratoriów Przyszłości informującej o wartej 1.2 mld zł inwestycji w nowoczesny sprzęt w szkołach, przestrzeni startupu edukacyjnego wyłonionego w konkursie na najbardziej innowacyjne cyfrowe rozwiązania, miejsca spotkań, z którego mogli korzystać wszyscy polscy przedstawiciele obecni na konferencji oraz MakerSpace, gdzie w praktyczny i warsztatowy sposób zaprezentowane zostały polskie innowacje edukacyjne. 

Polskie stanowisko narodowe było przestrzenią wspólnej promocji, dostępną dla wszystkich przedstawicieli Polski obecnych na targach – nie tylko producentów sprzętu, ale przede wszystkim edukatorów i pasjonatów, którzy odwiedzili Bett Asia w celu zaczerpnięcia inspiracji i wymiany doświadczeń.

{"register":{"columns":[]}}