W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Specjaliści od AI poszukiwani! Czeka na was nowe wyzwanie na platformie konkursowej GovTech

Na platformie konkursowej GovTech pojawiło się nowe wyzwanie na stworzenie narzędzia AI, które przyczyni się do zwiększenia efektywności i skuteczności wykrywania potencjalnych naruszeń praw konsumentów. Zgłoś się już teraz i rozwijaj sztuczną inteligencję w sektorze publicznym!

SPECJALIŚCI OD AI POSZUKIWANI!
Pomóż zwiększyć efektywność i skuteczność wykrywania potencjalnych naruszeń praw konsumentów!
Niniejszy konkurs został sfinansowany w ramach unijnego Programu ochrony konsumentów (2014–2020).

Konkurs składa się z dwóch etapów, z których pierwszy z nich trwa do 19 października 2021. Następnie autorzy najlepszych rozwiązań otrzymają nagrody finansowe w wysokości 10 000 zł oraz zaproszenie do następnego etapu, w którym nagrodą będzie zaproszenie do negocjacji umowy na wykonanie całości systemu stworzonego w ramach pracy konkursowej.

Funkcjonowanie dziś i oczekiwana zmiana

Aktualnie UOKiK funkcjonuje głównie w schemacie reaktywnym: negatywne zdarzenie konsumenckie -> poszkodowany konsument -> zgłoszenie do UOKiK -> ocena stanu faktycznego -> reakcja organu nadzoru. Jednak zamawiający chce to zmienić i doprowadzić do zwiększenia efektywności wykrywania naruszeń praw konsumentów dzięki zwiększeniu możliwości automatycznej analizy dużej ilości wzorców umów stosowanych w obrocie konsumenckim.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu systemu, który pozwoli wesprzeć pracowników Urzędu we wstępnej ocenie postanowień wzorców umownych poprzez zwrócenie uwagi na konkretne postanowienia, które mogą mieć charakter niedozwolony.

Więcej informacji wraz z wymaganiami funkcjonalnymi znajduje się na platformie konkursowej GovTech.

Platforma konkursowa GovTech

Zadaniem platformy konkursowej GovTech jest łączenie pomysłów przedsiębiorców z instytucjami publicznymi, które chcą wdrażać nowe rozwiązania technologiczne. Partnerzy wybierani są w formie konkursów, gdzie liczy się pomysł, żywy kod i jego efektywność, a nie przysłowiowy „papier”. Dowiedz się więcej na stronie platformy konkursowej GovTech.

Udział w konkursie

Prace konkursowe należy złożyć w dniu 19.10.2021 między godziną 10:00-16:00 za pośrednictwem platformy konkursowej GovTech.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu.

Przedstaw nam swoją wizję i wprowadzaj ją z nami do sektora publicznego!

 

 

Konkurs jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE pt. "Artificial Intelligence for Consumer Protection Empowerment".

{"register":{"columns":[]}}