W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapraszamy na PolskiGamedev.pl: GameJam

Uczestnicy tygodniowego maratonu tworzenia gier mogą liczyć na zdobycie cennych nagród i równie cennej wiedzy.

Na grafice napis: GAMEJAM POLSKIGAMEDEV.PL

Motyw przewodni jamu poznamy w poniedziałek 19 lipca 2021 roku, podczas otwierającego imprezę streamu. Chętni będą mieli raptem tydzień, by wymyślić założenia swoich gier, stworzyć ich mechaniki, oprawę, a na koniec: przygotować trailer, który ujmie profesjonalne jury. Pierwsza edycja PolskiGamedev.pl: GameJam odbędzie się w dniach 19-25 lipca, ale chętni mogą zarejestrować się na nią już dziś (pod tym adresem), warto również zainteresować się stroną www inicjatywy. Codziennym zmaganiom będą towarzyszyć wykłady uznanych praktyków (ich nazwiska podamy do wiadomości już wkrótce). Uczestnicy będą mogli porozmawiać o jamie i o swoich grach na dedykowanym do tego kanale Discord.

– „Branża gier, w tym polski gamedev, to istotny element polskiej gospodarki. Centrum GovTech wspiera wszystkie inicjatywy, dzięki którym młodzi i zdolni twórcy gier mogą się wykazać, zmierzyć z innymi, przy okazji rozwijając się i korzystając z doświadczeń kolegów. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia i zapraszamy wszystkich Państwa do udziału.” – mówi Tomasz Topolewski, Centrum GovTech.

– „Game Jamy uchyliły drzwi do gamedevu dziesiątkom, a może wręcz setkom twórców. To szansa na zdobycie praktycznej wiedzy z różnych dziedzin gamedevu, integrację branży i networking, ale – może przede wszystkim – bardzo dobra zabawa.” – komentuje Jakub Wójcik, prezes Fundacji Indie Games Polska.

Centrum GovTech od 2018 roku aktywnie włącza środowisko deweloperów gier w swoje działania. Game Jamy, zaraz obok hackathonów, stanowią ważny element wydarzeń tworzonych i realizowanych przez nasz zespół. Centrum GovTech na początku 2021 roku rozpoczęło kampanię mającą na celu zwrócenie uwagi, w szczególności administracji publicznej, na istotę branż kreatywnych – której częścią są twórcy gier – jako branży przyszłości.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu objętym patronatem honorowym przez Centrum GovTech.