W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podstawowe informacje

Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2021 r. poz. 195, z późn. zm.), od 1 stycznia 2003 r. prowadząc działalność jako zakład opieki zdrowotnej, a od 1 lipca 2011 r. jako podmiot działalności leczniczej podlega Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu i realizuje zadania nałożone na organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej  – Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego.
Zadania nałożone na Państwowego Granicznego Inspektora Sanitarnego w Warszawie oraz specyfika działania według ustalonej właściwości miejscowej wynikają z wyżej wymienionej ustawy.
Państwowy Graniczny Inspektor Sanitarny w Warszawie jest właściwy dla obszaru lotniczego przejścia granicznego województwa mazowieckiego tj. Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie – (Terminal Pasażerski i Terminal Towarowy), Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

{"register":{"columns":[]}}