W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cyfrowe bezpieczeństwo w praktyce - warsztaty z e-Urzędu Skarbowego dla seniorów

24.11.2025

Seniorzy z Sokółki poznają jak działa e-Urząd Skarbowy
  • Przedstawiciele podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wzięli udział w praktycznych warsztatach z obsługi e-Urzędu Skarbowego (e-US) zorganizowanych dla seniorów.
  • Celem spotkania było zapoznanie uczestników z nowoczesnymi rozwiązaniami administracji skarbowej i pokazanie, jak technologia może ułatwić codzienne kontakty z urzędem.

W piątek 22 listopada, w Sokólskim Centrum Organizacji Pozarządowych, z inicjatywy Stowarzyszenia Rozgrywamy, eksperci z Urzędu Skarbowego (US) w Sokółce przeprowadzili dla seniorów zajęcia praktyczne z korzystania z usług e-US. Warsztaty stanowiły uzupełnienie wiedzy zdobytej podczas wcześniejszych wykładów pt. „Bezpieczeństwo Cyfrowe dla seniorów”.

Na początku szkolenia prowadzący opowiedzieli czym jest i jak funkcjonuje e-Urząd Skarbowy, czyli nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji na linii urząd skarbowy – klient oraz jakie sprawy można załatwić online bez wychodzenia z domu.

Następnie uczestnicy krok po kroku dowiedzieli się, jak w praktyce korzystać z e-usług - od logowania do systemów urzędowych po wysyłanie dokumentów online oraz dlaczego warto aktywować e-Korespondencję. Wyjaśniono procedurę uruchomienia tej usługi, niezbędnej do pełnej komunikacji elektronicznej, bez której wysyłanie i odbieranie pism w sprawach ogólnych, zaświadczeń, wyjaśnień czy wniosków z KAS nie jest możliwe. 

Podczas zajęć prowadzący omówili także, do czego służy telePIN, wskazując, gdzie w systemie należy go ustawić i w jakich sytuacjach jest wymagany do bezpiecznej autoryzacji. Dodatkowo uczestnicy poznali funkcję „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”, dzięki której mogą zaplanować spotkanie na konkretną godzinę i uniknąć oczekiwania w kolejkach.

Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali informacje dotyczące funkcjonowania Infolinii Krajowej Administracji Skarbowej, wraz z numerami telefonów umożliwiającymi kontakt z KAS.

Obserwuj nasze social media: serwis X oraz Facebook

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}