Powrót

Kontrabanda na przejściu granicznym w Bobrownikach. Papierosy w fotelach auta

26.06.2026

Funkcjonariusz przy papierosach
  • Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przechwycili pół tysiąca paczek przemycanych papierosów.
  • Nielegalny towar był ukryty w siedzeniach osobowego volkswagena, który wjechał z Białorusi na przejście graniczne w Bobrownikach.
  • Kierowca auta przyznał się do przemytu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 10 tys. zł.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali volkswagena, który przekroczył granicę białorusko-polską na przejściu granicznym w Bobrownikach. Autem kierował 27-letni obywatel Białorusi. W trakcie rewizji samochodu mundurowi wykryli 500 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej ponad 10 tys. zł była ukryta w siedzeniach pojazdu.  

Do przemytu przyznał się kierowca volkswagena. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 10 tys. zł. Zabezpieczone papierosy trafiły do magazynu Oddziału Celnego w Bobrownikach.  

Obserwuj nasze social media: FacebookX oraz Instagram

Materiały

Kontrabanda na przejściu granicznym w Bobrownikach. Papierosy w fotelach auta (wypowiedź oficera prasowego podlaskiej KAS - kom. Macieja Czarneckiego)
20260626​_papierosy.mp3 0.59MB

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}