Kontrabanda na przejściu granicznym w Bobrownikach. Papierosy w fotelach auta
26.06.2026
- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przechwycili pół tysiąca paczek przemycanych papierosów.
- Nielegalny towar był ukryty w siedzeniach osobowego volkswagena, który wjechał z Białorusi na przejście graniczne w Bobrownikach.
- Kierowca auta przyznał się do przemytu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 10 tys. zł.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali volkswagena, który przekroczył granicę białorusko-polską na przejściu granicznym w Bobrownikach. Autem kierował 27-letni obywatel Białorusi. W trakcie rewizji samochodu mundurowi wykryli 500 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej ponad 10 tys. zł była ukryta w siedzeniach pojazdu.
Do przemytu przyznał się kierowca volkswagena. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 10 tys. zł. Zabezpieczone papierosy trafiły do magazynu Oddziału Celnego w Bobrownikach.
Materiały
Kontrabanda na przejściu granicznym w Bobrownikach. Papierosy w fotelach auta (wypowiedź oficera prasowego podlaskiej KAS - kom. Macieja Czarneckiego)20260626_papierosy.mp3 0.59MB