Zatrzymani za nielegalny pobyt i wjazd na terytorium Polski
21.05.2025
Trzech cudzoziemców pochodzących z Afryki, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę oraz obywatela Azerbejdżanu bez ważnej wizy na pobyt w Polsce zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS. Zatrzymane osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej.
Najpierw funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Bobrownik zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 65 audi na pomorskich numerach rejestracyjnych. Podczas sprawdzania dokumentów zasiadającego za kierownicą obywatela Azerbejdżanu okazało się, że mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie. Jego wiza na wjazd i pobyt w naszym kraju utraciła ważność.
Z kolei funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budziska zatrzymali w gm. Szypliszki samochód osobowy kierowany przez obywatela Łotwy. W aucie, oprócz kierowcy, podróżowali trzej mężczyźni z Somalii, Etiopii i Sudanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-litewską granicę.
W obu przypadkach zatrzymane przez Służbę Celno-Skarbową osoby zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Granicznej odpowiednio: z Placówki SG w Bobrownikach i Placówki SG w Augustowie.