KAS i CBŚP zlikwidowały nielegalną rozlewnię alkoholu
- Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) wykryły i zlikwidowały nielegalną rozlewnię alkoholu.
- Służby zabezpieczyły ponad 1900 litrów skażonego spirytusu, puste butelki oraz ponad 30 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy.
- Zatrzymano 59-letniego mężczyznę, zaangażowanego w nielegalną działalność.
Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi i Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach wraz z funkcjonariuszami CBŚP przeszukali jedną z posesji w gminie Zgierz w woj. łódzkim. W samochodzie zaparkowanym na posesji funkcjonariusze znaleźli dwa pojemniki typu mauzer zawierające ok. 1910 litrów skażonego alkoholu oraz ponad 2 tys. pustych plastikowych butelek.
W domu i garażu służby zabezpieczyły 30 tys. szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy i 18 tys. zł w gotówce. Na miejscu zdarzenia zatrzymano mieszkańca okolic Zgierza, który usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.
Za narażenie Skarbu Państwa na straty w podatku akcyzowym w wysokości ponad 193 tys. zł grozi sprawcy wysoka grzywna.