W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kierownictwo IES

Dariusz Zuba

   Dyrektor Instytutu
   dr hab. Dariusz Zuba, prof. IES

 

 

 

 

 

Dariusz Zuba – doktor habilitowany nauk chemicznych, profesor IES. Autor wielu publikacji z zakresu toksykologii sądowej, w szczególności dotyczących nowych substancji psychoaktywnych (tzw. dopalaczy). Aktywnie uczestniczy w licznych działaniach Europejskiej Sieci Instytutów Nauk Sądowych (ENFSI), której w latach 2016–2019 był członkiem zarządu. Jest członkiem grupy eksperckiej Komisji Europejskiej ds. szkolenia pracowników wymiaru sprawiedliwości oraz konsultantem w projekcie Programu Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNDP) w tym zakresie. Jest wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, był także zaangażowany w szkolenie praktyków wymiaru sprawiedliwości z innych krajów, m.in. w ramach CEPOL i TAIEX. W latach 2019–2021 był również członkiem grupy doradczej ds. laboratoriów Światowej Organizacji Antydopingowej (WADA).

 

 

 

prof. dr hab. Wojciech Branicki

   Zastępca Dyrektora ds. Naukowych
   prof. dr hab. Wojciech Branicki

 

 

 

 

 

Wojciech Branicki – profesor nauk biologicznych i specjalista z zakresu genetyki sądowej. Autor licznych publikacji poświęconych identyfikacji człowieka i zastosowaniu metod genetycznych w kryminalistyce. Współtwórca metod predykcji wyglądu i wieku człowieka poprzez analizę DNA. Jeden z założycieli polskojęzycznej grupy roboczej Międzynarodowego Towarzystwa Genetyki Sądowej (ISFG) i jej przewodniczący w latach 2017–2021. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i  Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, promotor prac doktorskich z zakresu genetyki sądowej. Organizator międzynarodowych szkoleń z zakresu wykorzystania analizy DNA do celów dochodzeniowo-śledczych. W przeszłości zastępca dyrektora ds. naukowych Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

{"register":{"columns":[{"header":"","value":"","nestedValues":[],"showInContent":false}]}}