W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Porozumienie o współpracy z Kijowskim Instytutem Badań i Ekspertyz Sądowych

29.04.2021

Porozumienie o współpracy - baner

W dniu 29 kwietnia 2021 roku Instytut podpisał porozumienie o współpracy z Kijowskim Instytutem Badań i Ekspertyz Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy (KNDISE).

Celem porozumienia jest rozwój współpracy, która może obejmować m.in.:

  • realizację wspólnych projektów badawczych, dzielenie się ich wynikami, a także wymiany naukowców i specjalistów zaangażowanych w realizację tych projektów;
  • współorganizację konferencji naukowych, seminariów, sympozjów, wystaw i innych wydarzeń;
  • wymianę informacji o nowych publikacjach edukacyjnych, metodycznych i informacyjnych;
  • wymianę programów szkoleniowych dla biegłych sądowych z zakresu wszystkich dziedzin nauk sądowych.

KNDISE został założony w 1913 roku i jest wiodącą ukraińską placówką naukowo-ekspercką, zatrudniającą doświadczony zespół naukowców - specjalistów w dziedzinie kryminalistyki. Jego pracownicy posiadają umiejętności wymagane do większości rodzajów badań eksperckich oraz mają do dyspozycji wysokiej jakości sprzęt badawczy potrzebny do pracy na rzecz sądów, prokuratur czy organów celnych. Badania wykonywane w tej placówce są zgodne z wymaganiami normy ISO/IEC 17025 i KNDISE posiada akredytację w tym zakresie. Specjaliści z KNDISE prowadzą również badania naukowe i są odpowiedzialni za wdrażanie nowych metod do praktyki eksperckiej.

KNDISE, podobnie jak IES, jest członkiem Europejskiej Sieci Instytutów Nauk Sądowych – ENFSI.