W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prawo dowodowe

Prawo dowodowe – zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych

Prawo dowodowe – zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych

W piątek, 26 czerwca br., w Instytucie Ekspertyz Sądowych odbyły się zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych „Prawo dowodowe”, organizowanych we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przeprowadzone zostały warsztaty z zakresu ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, oceny stanu trzeźwości za pomocą analizatorów wydechu, zabezpieczania i badania szkieletu ludzkiego, badania produktów z rynku narkotykowego w aspekcie sądowym oraz badania dokumentów.

Uczestnicy mieli okazję m.in. zapoznać się z częścią laboratoryjną Pracowni Genetyki Sądowej, poznać metody prawidłowego pobrania śladów biologicznych, jak i przedmiotów, na których znajdują się lub mogą znajdować się ślady biologiczne. Część praktyczna obejmowała również oględziny zaaranżowanego miejsca zdarzenia przy zastosowaniu oświetlacza kryminalistycznego.

Ze względów bezpieczeństwa, zajęcia odbywały się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.