W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Przewodnik „ZROZUMIEĆ GENETYKĘ SĄDOWĄ – Co DNA może powiedzieć o przestępstwie”

22.12.2020

ZROZUMIEĆ GENETYKĘ SĄDOWĄ-baner

Ekspertyza genetyczna dostarcza jednego z najsilniejszych dowodów, z którego wymiar sprawiedliwości chętnie korzysta w sprawach kryminalnych, identyfikacyjnych i w badaniach nad pokrewieństwem. Dobre rozumienie możliwości jakie daje ekspertyza z zakresu analizy DNA jest kluczowe dla prawidłowego użycia tego narzędzia na etapie dowodowym i dochodzeniowo-śledczym.

Niniejszy przewodnik jest tłumaczeniem oryginalnej wersji „Making Sense of Forensic Genetics – what can DNA tell about a crime” opracowanej przez konsorcjum EUROFORGEN oraz stowarzyszenie Sense about Science, przygotowanym przez polskojęzyczną grupę roboczą Międzynarodowego Towarzystwa Genetyków Sądowych (ISFG, https://www.isfg.org/Working+Groups/Polish).

Mamy nadzieję, że przewodnik będzie przydatnym źródłem informacji dla pracowników wymiaru sprawiedliwości, biegłych sądowych i osób, którzy chcą zrozumieć na czym polega ekspertyza genetyczna.

Przewodnik „ZROZUMIEĆ GENETYKĘ SĄDOWĄ – Co DNA może powiedzieć o przestępstwie” jest bezpłatny i można go pobrać w formacie pdf  w materiałach poniżej.

Polecamy!

Materiały

MakingSenseofForensicGenetics
MakingSenseofForensicGenetics.pdf 33.21MB