W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Nowa książka Wydawnictwa IES: Trucizny nieorganiczne. Zatrucia i interpretacja wyników. Zagadnienia wybrane

02.09.2021

Nowa książka Wydawnictwa IES-baner

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie ukazała się nowa książka z serii U podstaw opiniowania. Współczesna wiedza naukowa.

Książka Trucizny nieorganiczne. Zatrucia i interpretacja wyników. Zagadnienia wybrane pod redakcją Teresy Lech prezentuje wybrane zagadnienia związane z badaniem materiałów biologicznych i niebiologicznych dla wymiaru sprawiedliwości oraz służby zdrowia. Przedstawione wyniki badań, uzyskane w ciągu ostatnich ponad 40 lat, stanowiące fragment pracy eksperckiej i naukowo-badawczej w dziedzinie toksykologii sądowej, klinicznej i środowiska, mogą być wykorzystane przez toksykologów sądowych i klinicznych, analityków i biegłych z zakresu toksykologii związków nieorganicznych przy rozpoznawaniu zatruć, interpretacji wyników analiz oraz opiniowaniu w sprawach sądowych.

W opracowaniu zamieszczono poziomy pierwiastków toksycznych spotykane zarówno w zatruciach (ostrych i chronicznych, w tym zawodowych), jak również referencyjne otrzymane w wyniku badań prowadzonych w Instytucie Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją i mamy nadzieję, że okaże się ona pomocnym i wartościowym źródłem wiedzy dla ekspertów związanych z dziedziną toksykologii.