W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Wręczenie Nagród im. dra Jana Zygmunta Robla za rok akademicki 2018/2019

18.12.2020

Nagroda Robla 2018/19-baner

W dniu 15 grudnia 2020 roku odbyła się uroczystość wręczenia Nagród im. dra Jana Zygmunta Robla za rok akademicki 2018/2019. Uroczystość została przeprowadzona w sposób hybrydowy – spotkanie Kapituły Nagrody z Laureatami przeprowadzono zdalnie, po czym część nagrodzonych odebrała Nagrodę i dyplomy okolicznościowe w siedzibie Instytutu Ekspertyz Sądowych.

Nagrody im. dra Jana Zygmunta Robla za rok akademicki 2018/2019 otrzymali:

- w kategorii prac doktorskich Pan dr Łukasz Barwiński za pracę „Psychopatia a procesy przetwarzania bodźców emocjonalnych. Emotional processing in psychopathy” obronioną w Instytucie Psychologii Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, której promotorem był prof. dr hab. Józef Krzysztof Gierowski,
- w kategorii prac magisterskich Pan mgr Maciej Marcinowski za pracę „Perspektywy wykorzystania sztucznych sieci neuronowych w badaniach kryminalistycznych” obronioną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, której opiekunem był prof. dr hab. Tadeusz Widła.

Ponadto Kapituła Nagrody wyróżniła:
- pracę doktorską Pani dr Edyty Muchy pt. „Nielegalna produkcja alkoholu – problematyka prawno-kryminalistyczna” obronioną na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, której promotorem był dr hab. Wojciech Filipkowski, prof. UwB,
- pracę doktorską Pani dr Karoliny Sekuły pt. „Wykorzystanie metody LC-ESI-QTOFMS do identyfikacji nowych substancji psychoaktywnych z grupy syntetycznych kannabinoidów oraz pochodnych fenetyloaminy na podstawie sposobu ich fragmentacji” obronioną w Instytucie Chemii Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, której promotorem był dr hab. Dariusz Zuba, prof. IES.
 
Nagrody i wyróżnienia przyznała Kapituła w składzie:
- Prof. dr hab. dr h.c. Emil Walenty Pływaczewski – Kanclerz Kapituły,
- Prof. dr hab. Józef Gierowski,
- Dr hab. Justyn Piskorski, prof. UAM,
- Prof. dr hab. Józef Wójcikiewicz,
- Dr hab. Dariusz Zuba, prof. IES.

Więcej informacji na temat Nagrody im. dra Jana Zygmunta Robla można znaleźć na stronie https://nagrodarobla.ies.gov.pl/.