W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zapisy na szkolenie „Diagnoza otępień w opiniowaniu sądowo-psychologicznym w sprawach cywilnych”

23.07.2021

Baner-Centrum Edukacyjne Nauk Sądowych

Centrum Edukacyjne Nauk Sądowych Instytutu zaprasza na kolejną edycję szkolenia „Diagnoza otępień w opiniowaniu sądowo-psychologicznym w sprawach cywilnych”. Szkolenie zostanie przeprowadzone w dniach 15-17.11.2021 r. w formie zdalnej (online).

Szkolenie jest skierowane wyłącznie do psychologów, szczególnie tych pracujących jako biegli lub planujących w przyszłości zajmować się opiniowaniem.

Podczas zajęć przedstawiona zostanie m.in. charakterystyka zespołów otępiennych o różnorodnej etiologii oraz problemy dotyczące ich różnicowania i prawidłowego rozpoznawania w kontekście zadań opiniodawczych stawianych biegłym psychologom. Omówione zostaną też wybrane schorzenia somatyczne, w przebiegu których często dochodzi do degradacji sprawności regulacji procesów poznawczych, wykonawczych i/lub emocjonalno-behawioralnych. Poruszane zagadnienia opracowywane będą pod kątem ich znaczenia i przydatności dla ekspertyz psychologicznych dopuszczanych jako dowód w postępowaniu cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących oceny ważności oświadczeń woli, ważności testamentu i ubezwłasnowolnienia.

Więcej informacji na temat szkolenia dostępnych jest w linku podanym poniżej.

Materiały

Szkolenia dla psychologów (CENS)