W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla uczestników IGF 2021 w związku z COVID-19

WJAZD DO POLSKI Z ZAGRANICY NA IGF 2021

WAŻNE: W celu umożliwienia wjazdu na terytorium RP oraz zdjęcia ewentualnej kwarantanny, wszyscy uczestnicy z zagranicy[1], zarejestrowani na IGF 2021, otrzymają imienne zaświadczenie, wydane przez organizatora wydarzenia w Polsce, potwierdzające udział w wydarzeniu. Zaświadczenie zostanie przesłane na adres mailowy podany podczas rejestracji na IGF2021. Należy je przedstawić służbom granicznym przy wjeździe do Polski.

Dodatkowe pytania dotyczące zaświadczenia prosimy kierować na adres: IGF2021travel@mc.gov.pl.   

 

WYMAGANIA PO WJEŹDZIE NA TERYTORIUM POLSKI

Ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące pandemii COVID-19, udział w IGF 2021 jest otwarty dla uczestników, którzy (według swojej najlepszej wiedzy):

  • nie są zakażeni COVID-19;
  • nie mają żadnych objawów COVID-19, takich jak duszności, podwyższona temperatura ciała (tzn. powyżej 37,5 stopni Celsjusza) i objawów przeziębienia;
  • nie znajdują się na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
  • nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną w ciągu ostatnich 10 dni przed wydarzeniem.

 

WSTĘP NA TEREN MIĘDZYNARODOWEGO CENTRUM KONGRESOWEGO

Wstęp do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach (MCK) będzie możliwy po spełnieniu jednego z poniższych warunków:

  • uczestnik przedstawi certyfikat (preferowany w języku angielskim) o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej (Pfizer/BioNTech, Moderna Biotech Spain, AstraZeneca Johnson & Johnson’s Janssen) lub szczepionką stanowiącą odpowiednik szczepionek dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uznawanych w Polsce[2], co najmniej 14 dni przed wydarzeniem;
  • uczestnik w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebył COVID-19 i posiada odpowiednie zaświadczenie; 
  • uczestnik przedstawi zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 (PCR lub antygenowy), na podstawie badania wykonanego nie później, niż 72 godziny przed datą wejścia do obiektu MCK (szybkie testy będzie można wykonać odpłatnie na stanowisku umiejscowionym przed wejściem do MCK)[3].

 

Na terenie MCK prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

  • dezynfekcja rąk przy wejściu do MCK;
  • obowiązkowe zakrycie ust i nosa na terenie MCK, a także w zewnętrznej kolejce oczekujących na wejście;
  • Zachowanie dystansu społecznego wynoszącego minimum 1,5 metra
 

[1] Wymóg ten nie dotyczy obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej i legitymujących się ważnym, unijnym certyfikatem szczepienia przeciwko COVID-19.

[2] Wykaz odpowiedników szczepionek przeciw COVID-19 uznawanych przez Polskę znajduje się na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego: http://bip.pzh.gov.pl/public/?id=216377.

[3] W przypadku pozytywnego wyniku testu uczestnik nie zostanie wpuszczony na teren MCK oraz pokryje samodzielnie albo w ramach ubezpieczenia ewentualne koszty przedłużenia pobytu, hospitalizacji, leków
i innych kosztów związanych z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

{"register":{"columns":[]}}