W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla uczestników IGF 2021 w związku z COVID-19

WJAZD DO POLSKI Z ZAGRANICY NA IGF 2021

WAŻNE: Aby umożliwić wjazd do Polski bez podlegania kwarantannie, wszyscy uczestnicy uprzednio zarejestrowani na IGF 2021 otrzymają imienne pisemne poświadczenie w języku polskim i angielskim, podpisane przez przedstawiciela Kraju Gospodarza. Poświadczenie to będzie przekazane jako załącznik do osobnego e-maila do uczestników z systemu rejestracji ONZ (INDICO). W przypadku osób aktualnie rejestrujących się na to wydarzenie poświadczenie będzie dołączone do wiadomości
z potwierdzeniem rejestracji. Podczas podróży do Polski prosimy mieć przy sobie wydruk poświadczenia (należy go przedstawić Straży Granicznej). Ponadto uczestnik powinien spełniać warunki wjazdu wynikające z kodeksu granicznego Schengen. Uprzejmie prosimy również uczestników o monitorowanie aktualnej sytuacji w krajach tranzytowych oraz na stronach internetowych linii lotniczych pod kątem konkretnych wymogów dotyczących COVID-19. Podróżnym, którzy chcą wjechać do strefy Schengen, i są zaszczepieni szczepionkami niezatwierdzonymi przez UE lub w ogóle nie są zaszczepieni, uprzejmie zaleca się wykonanie testu (szybkiego antygenu lub PCR), który będzie ważny przez 48 godzin.

W sprawie otrzymania poświadczenia prosimy o kontakt na adres: IGF2021travel@mc.gov.pl.   

WYMAGANIA PO WJEŹDZIE NA TERYTORIUM POLSKI

Ze względu na obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące pandemii COVID-19, udział w IGF 2021 jest otwarty dla uczestników, którzy (według swojej najlepszej wiedzy):

  • nie są zakażeni COVID-19;
  • nie mają żadnych objawów COVID-19, takich jak duszności, podwyższona temperatura ciała (tzn. powyżej 37,5 stopni Celsjusza) i objawów przeziębienia;
  • nie znajdują się na kwarantannie ani pod nadzorem epidemiologicznym;
  • nie miały bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną w ciągu ostatnich 10 dni przed wydarzeniem.

WSTĘP NA TEREN MIĘDZYNARODOWEGO CENTRUM KONGRESOWEGO

Wstęp do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach (MCK) będzie możliwy po spełnieniu jednego z poniższych warunków:

  • uczestnik przedstawi certyfikat (preferowany w języku angielskim) o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 szczepionką dopuszczoną do obrotu na terenie Unii Europejskiej (Pfizer/BioNTech, Moderna Biotech Spain, AstraZeneca Johnson & Johnson’s Janssen) lub szczepionką stanowiącą odpowiednik szczepionek dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uznawanych w Polsce[1], co najmniej 14 dni od zakończenia cyklu szczepień (dwie dawki dla szczepionek dwudawkowych);
  • uczestnik w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebył COVID-19 i posiada odpowiednie zaświadczenie; 
  • uczestnik przedstawi zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 (PCR lub antygenowy), na podstawie badania wykonanego nie później, niż 48 godziny przed datą wejścia na teren MCK.

Uczestnicy, którzy nie spełniają powyższych wymagań, będą mogli odpłatnie wykonać testy antygenowe (ważne 48 godzin) lub PCR (ważne 48 godzin) na stanowisku umiejscowionym przed wejściem do MCK)[2].

Na terenie MCK prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

  • dezynfekcja rąk przy wejściu do MCK;
  • obowiązkowe zakrycie ust i nosa na terenie MCK maseczkami, a także w zewnętrznej kolejce oczekujących na wejście;
  • Zachowanie dystansu społecznego wynoszącego minimum 1,5 metra.
 

[1] Wykaz odpowiedników szczepionek przeciw COVID-19 uznawanych przez Polskę znajduje się na stronie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego: http://bip.pzh.gov.pl/public/?id=216377.

[2] W przypadku pozytywnego wyniku testu uczestnik nie zostanie wpuszczony na teren MCK oraz pokryje samodzielnie albo w ramach swojego ubezpieczenia ewentualne koszty przedłużenia pobytu, hospitalizacji, leków i innych kosztów związanych z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

{"register":{"columns":[]}}