W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

IGF 2021 – odliczamy!

Dokładnie za 250 dni w Katowicach rozpocznie się Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ - Forum Zarządzania Internetem (IGF 2021). Na Śląsku zapadną najważniejsze decyzje związane z przyszłością internetu.

Grafika na szarym tle. Z lewej strony logo Szczytu Cyfrowego ONZ - z tekstem: IGF 2021. Internet Governance Forum, Poland. Internet United. Z prawej strony - trzy osoby stoją przy kalendarzu, jedna siedzi na jego szczycie trzymając na kolanach laptopa. Na kalendarzu zaznaczony jest termin 6-10 grudnia.

6-10 grudnia 2021 roku – warto zapisać tę datę w kalendarzu. To właśnie wtedy w Katowicach odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ, a Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata. Głos w debacie może jednak zabrać każdy. Bardzo na to liczymy!

Wspólna sieć

Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF – Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.

W dyskusję włączają się m.in. przedstawiciele państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. 

- ONZ docenił nasze działania na arenie międzynarodowej. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem organizowanego przez ONZ Szczytu Cyfrowego. I to w Polsce będziemy wspólnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości globalnej sieci - jego rozwoju i dalszego działania - mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Szczyt Cyfrowy ONZ będzie miejscem otwartej i realnej debaty. Hasło tegorocznej konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet), czyli wolny, niepodzielny, wspólny internet, rozumiany jako sieć łącząca wszystkich użytkowników w jedną społeczność - dodaje.  

Zgłoś temat

- Podczas Szczytu Cyfrowego ONZ w Polsce poruszane będą globalne tematy związane m.in. z cyberbezpieczeństwem, sztuczną inteligencją, prywatnością w sieci i dostępem do internetu. W Europie dostęp do sieci jest dobry, jednak w skali świata - aż połowa populacji nie ma do niego dostępu - mówi Krzysztof Szubert, pełnomocnik Rzeczypospolitej Polskiej ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.

O czym jeszcze będą rozmawiać uczestnicy IGF? To zależy także od każdego z nas! Macie niepowtarzalną szansę wpływu na program tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ. Wystarczy zaproponować temat.

- Dzień „zero” to wydarzenia poprzedzające IGF i idealne miejsce dla polskich partnerów. Jak będzie wyglądał? To zależy tylko od nas. Zachęcam polskie firmy, organizacje i instytucje, aby zgłaszały swoje pomysły. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu może to być prawdziwie polski dzień na Szczycie Cyfrowym ONZ – wyjaśnia Krzysztof Szubert.

Możecie zgłosić propozycje warsztatów, paneli, wydarzeń. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Na zgłoszenia czekamy do 31 maja. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź stronę Szczytu Cyfrowego www.igf2021.pl

Widzimy się w Katowicach za 250 dni!

Wideo

{"register":{"columns":[]}}