W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wznowienie pracy systemu e-konsulat

19.06.2020

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że system e-konsulat zostanie uruchomiony w dniu 20.06.2020 r.

Komunikat

Będziecie mogli się Państwo zapisywać na wizyty w sprawach wizowych, prawnych oraz paszportowych. Z uwagi na  wciąż obowiązujący stan zagrożenia epidemiologicznego na teren Ambasady do Wydziału Konsularnego  wpuszczane są wyłącznie osoby znajdujące się na liście imiennej.

Osoby wchodzące na teren placówki dyplomatycznej muszą być wyposażone w maseczkę ochronną lub szal, chusta, golf, itp. zakrywające usta i nos oraz opcjonalnie rękawiczki.

Osoby wchodzące na teren placówki dyplomatycznej musza poddać się obowiązkowej dezynfekcji rąk przy wejściu.

Do WK należy przybyć na wyznaczoną (umówioną w e-konsulacie) godzinę.

Stojąc przed wejściem do urzędu należy stosować właściwy dystans pomiędzy oczekującymi, tj. min. 2 metry, nie tworzyć większych skupisk i unikać przychodzenia  z osobami towarzyszącymi oraz z większym bagażem podręcznym.

Interesanci wchodzący na teren WK, poddawani będą pomiarowi temperatury. W przypadku stwierdzenia temperatury powyżej 37,5 stopni Celsjusza, odmawia się im wstępu.

W poczekalni dopuszcza się obecność maksymalnie 2 petentów, co umożliwia zachowanie odstępu minimum 2 m.

Ilość wniosków przyjmowanych automatycznie ulegnie zmniejszeniu do momentu poprawy sytuacji epidemiologicznej kraju.