W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacje dla podróżujących

23.07.2020

Koronawirus

Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię.

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Zachęcamy do śledzenie bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu SanitarnegoŚwiatowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób

 

Wszyscy podróżni udający się do Iranu są zobowiązani do posiadania sporządzonego w języku angielskim certyfikatu potwierdzającego wykonanie testu genetycznego na obecność COVID-19, nie później niż 96 godzin przed wylotem, przez laboratorium autoryzowane przez Ministerstwo ds. Zdrowia państwa wylotu. W przypadku jego braku cudzoziemcy nie otrzymają zgody na przekroczenie granicy. Dodatkowo, każdy pasażer podlega ogólnej kontroli stanu zdrowia, a w przypadku wykrycia symptomów zakażenia wirusem będzie poddany testowi PCR i skierowany na obowiązkową kwarantannę w miejscu wyznaczonym przez służby sanitarne do czasu uzyskania wyniku negatywnego lub ustąpienia wcześniej stwierdzonych objawów. Granice lądowe pozostają zamknięte dla ruchu poza transportem drogowym.

Dostępne obecnie połączenia lotnicze do większych portów lotniczych są obsługiwane przez Qatar Airways (Doha) oraz Iran Air (Mediolan, Paryż, Amsterdam).