W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja dla podróżujących na Islandię

26.07.2021

Od 27 lipca 2021 r. obowiązują nowe zasady dla podróżujących na Islandię.

1

Najważniejsze zmiany wchodzące w życie z dniem 27 lipca 2021r.:

Od 27 lipca wszystkie osoby podróżujące do Republiki Islandii są zobowiązane do okazania przed wyjazdem/wylotem negatywnego wyniku test na COVID, nie starszego niż 72h. 

W przypadku osób zaszczepionych akceptowalne są testy antygenowe. 

Po przybyciu do Republiki Islandii osoby zaszczepione zwolnione są z wykonywania testów oraz poddania się kwaratannie. Zaświadczenie o szczepieniu uważa się za ważne, jeśli minęły dwa tygodnie od momentu, w którym dana osoba otrzymała ostatnią (drugą) dawkę szczepionki. W przypadku osób, które zostały zaszczepione jednodawkową szczepionką Janssen, również musi minąć 14 dni od szczepienia.

W przypadku osób niezaszczepionych, nadal, poza okazaniem testu przed wyjazdem, obowiązują 2 testy (jeden na lotnisku po przybyciu oraz drugi po 5 dniach) oraz w okresie pomiędzy testami - kwarantanna.

Dzieci urodzone po 2005 roku zwolnione są z obowiązku poddania się testom na obecność wirusa  SARS-CoV-2 i kwarantannie.

Wszyscy podróżujący nadal zobowiązani do rejestracji przed przybyciem na Islandię.

Więcej informacji na stronie rządowej Islandii: https://www.covid.is