W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

List Ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęk do wychowawców prowadzących naukę języka polskiego poza granicami Polski

14.10.2021

Poniżej tekst listu Ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęk skierowanego do nauczycieli i wychowawców prowadzących naukę języka polskiego poza granicami Polski.

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk

Drodzy Nauczyciele, Szanowni Państwo,

 

14 października obchodzony jest w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Święto to potocznie nazywane Dniem Nauczyciela jest świętem polskiej oświaty i szkolnictwa wyższego. Jest to także święto edukacji polonijnej i nauczycieli polonijnych.

Składam z tej okazji wyrazy podziękowania za poświęcenie w służbie najszlachetniejszym celom - podtrzymaniu polskości oraz wychowywaniu przyszłych pokoleń. To dzięki Państwa pasji, wytrwałości i zaangażowaniu w podtrzymywanie tożsamości narodowej rozwija się polskie szkolnictwo za granicą. Pamiętamy, że język polski jest najważniejszym nośnikiem polskiej kultury, zwyczajów czy historii.

W tych trudnych czasach dla szkolnictwa, spowodowanych sytuacją pandemiczną oraz nauką w systemie hybrydowym, wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom składam najszczersze życzenia zdrowia i wytrwałości. Niech niesiony przez Państwa z niezmienną pasją kaganek oświaty przynosi ogrom satysfakcji i radości ze wspólnego krzewienia polskości. Życzę dalszych sukcesów w nauczaniu języka polskiego i w języku polskim, promowania polskich zwyczajów, tradycji i polskiej kultury.

 

Z wyrazami szacunku,

Szymon Szynkowski vel Sęk

Sekretarz Stanu

Materiały

List Ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęk
2021-10-12​_życzenia​_MSSvS​_Dzień​_Edukacji​_Narodowej​_2021​_podpisane.pdf 0.39MB
{"register":{"columns":[]}}